Hakkımızda

hakkimizda

Dr. Suat Arusan Tıbbi Sülük üretim tesisimiz Manisa ili, şehzadeler ilçesi, yeni harmandalı mahallesinde 10 dönümlük arazi içinde 3000 m2 anaç havuz ( üretim havuzu ) alanı, 1000 m2 kapalı alan ( büyütme/tank alanı ) bulunmakta olup 27 adet üretim havuzu bulunmaktadır. Üretim kapasitemiz yıllık 500 bin adettir.

2008 yılında kurduğumuz Doğal Hayat Polikliniği tedavi merkezimizde ise Geleneksel ve Tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden tıbbı sülük tedavisini 10 yıldır yoğun şekilde uygulamaktayız. Sülük tedavisi yanı sıra kronik hastalıkların tedavisinde Ozon tedavisi, Hacamat, Akupunktur, PRP, Mezoterapi, Fitoterapi, Proloterapi , Osteopati  gibi tedavi yöntemlerini de konusunda uzman hekim ve sağlık personelleri öncülüğünde uygulamaktayız. Manisa da kurduğumuz tedavi merkezimiz şu anda Ankara da faaliyet göstermektedir. /  www.dogalhayat.com.tr

Sülük tedavisinde yılda yaklaşık 100 kg sülük tüketmekteyiz. Tedavide kullanılan tıbbi sülükler, tek kullanımlık olup, kullanılan sülükler tıbbı atık ünitemize atılmaktadır.

Yetiştiricilik yapmaktaki öncelikli amacımız, tedavide kullandığımız sülüklerin kaynağının güvenilir olmasının önemi ve 2014 yılında çıkan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler Kanunu Yönetmeliğinde  ‘’ Tıbbi sülük tedavisinde kullanılacak sülüklerin, ruhsatlandırılmış sülük çiftliklerinden alınması ‘’ şartının öngörülmesindendir.

Arusanfarma şirketi olarak tıbbi sülük yetiştiriciliği ile birlikte, doktorlarımız tarafından içerikleri belirlenen bitkisel ürünlerimizde mevcut olup her iki faaliyetimizde Tarım Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmıştır.  / www.arusanfarma.com.tr

[metaslider id=266]