Dr. Suat Arusan

1952 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir.

İzmir Özel Türk Kolejinde orta öğretimini tamamlayıp 1974 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

1974-1978 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı’nda ihtisasını tamamlamasının ardından Manisa’da 30 yıl özel çocuk hekimliği yapmıştır.

Uzun yıllar çalışmalarını sürdürdüğü doğal tedaviler  alanında( Tıbbi sülük tedavisi, hacamat, ozon, akupunktur, osteopati, proloterapi, fitoterapi vb.) hizmet veren Doğal Hayat Polikliniğini 2006 yılında Manisa’da kurmuştur. 2010 yılından itibaren Manisa’ da uyguladığı doğal tedavi metotlarını, Ankara ve İstanbul’da uygulamaktadır.  www.dogalhayat.com.tr

Dr. Suat Arusan , kronik hastalıkların tedavisinde destek olarak kullanılan fitoterapi ürünlerinin güvenilir bir şekilde üretimi için kurulan Arusanfarma firmasının da kurucusudur. Ayrıca Arusanfarma firması, tıbbi sülük tedavisinde kullanılan sülüklerin güvenilir olmasının önemi açısından tıbbi sülük üretimi de yapmaktadır.  www.arusanfarma.com.tr   / www.dogaltibbisuluk.com

Dr. Suat Arusan, 8 yıl boyunca Manisa ETV televizyonunda her hafta Cuma  akşamları üç saatlik canlı yayın akışı şeklinde yayınlanan ‘’ Evrensel Diyalektik” programı adı altında entellektüel, sosyal ve sağlık programları yapmıştır.

Çeşitli ulusal kanallarda ( TRT – ÜLKE TV – HABER TÜRK – ATV – CINE 5 v.s.. ) birçok sağlık programı yapmış olup, 2014 ağustos ayından itibaren TRT Haber’ de her Pazar 11:00 de ‘’ Bilgiden Bilince ‘’ isimli kendi programını 2017 yılına kadar sürdürerek 78 program gerçekleştirmiştir.

Dr.Suat Arusan 2009 yılında , modern tedavi tekniklerinin yanında hirudoterapi ve diğer tamamlayıcı tedavi metotlarının uygulanmasını yaymak, uygulamalarını öğretmek, bu konuda bilimsel çalışmalar yapmak ve bu tedavi şeklinin batıdaki normlarının ülkemizde uygulanmasının sağlanması amacına yönelik Doğal Tıp, Hirudoloji ve Hirudoterapi Tıp Derneğini kurmuştur.

Çocuk Hastalıkları ile ilgili kitabı, özellikle tıbbi sülük tedavisi ile ilgili olarak yayınlanmış birçok bilimsel yayını vardır ve Tıbbi sülük tedavisi açısından Türkiye’nin en önemli söz sahibi hekimlerinden biridir.

Dr. Suat ARUSAN Makaleleri:

Tıbbi Sülükler ve Hirudoterapi  – http://www.dogalhayat.com.tr/tibbi-sulukler-ve-hirudoterapi-dr-suat-arusan/

Olgu Sunumu: Mikro Cerrahiye Yardımcı Bir Metot, Hirudoterapi – http://www.dogalhayat.com.tr/olgu-sunumu-mikro-cerrahiye-yardimci-bir-metot-hirudoterapi/